• PROVOZNÍ HODINY PELLYHO DOMŮ
  Abychom umožnili podávání přihlášek na taneční na rok 2021, případně vyzvednutí objednaného zboží nebo vrácení vstupenek, zastihnete nás v Informačním centru Pellyho domy v době totožné s provozními hodinami městského úřadu. Tj. pondělí 8:00 - 13:00 hod, středa 12:00 - 17:00 hod.

 • VRACENÍ VSTUPENÉHO ZA ZRUŠENÉ AKCE, PellyKarty S FINANČNÍM KREDITEM
  Vstupenky za zrušené akce, prosíme, vracejte nepozději do 18. 12. 2020 v Pellyho domech.
  Prosíme držitele PellyKaret s finančním kreditem o vyzvednutí finanční hotovosti ve výši kreditu na kartě, také nejpozději do 18. 12. 2020.
  Jsme Vám k dispozici v provozních hodinách Pellyho domů, viz výše.

 • ZBOŽÍ Z INFORMAČNÍHO CENTRA
  Stolní kalendáře Policko 2021, novou knihu Boris a Max nebo třeba kávu z LamCafé apod. můžete objednávat mailem na infocentrum@policko.cz nebo prostřednictvím FB zpráv na fb.com/pellyhodomy. Objednané zboží je možné vyzvednout vždy v pondělí a ve středu.

 • TANEČNÍ KURZY pro mládež jsou do odvolání přerušeny. Zapsaní účastníci budou o dalším průběhu kurzu informováni v závislosti na vývoji situace.
 • Aktuální informace k stávajícím vládním nařízením a nejbližším akcím
  Aktuálně zůstává v platnosti pouze kouzelnické představení (náhradní termín 22. 12. 2020) - vyčkáváme na vývoj situace a opatření.

 • Sledujte, prosím, webové stránky, facebookový profil fb.com/pellyhodomy, případně nás pro aktuální informace kontaktujte mailem nebo telefonicky.
  Věříme, že nastanou příznivější časy. Přejeme dny prožité ve zdraví a a těšíme se na viděnou.
  Kolektiv Pellyho domů

Pellyho domy – centrum kultury, vzdělávání a sportu zvou

Zápis do tanečního kurzu pro mládež - rok 2021

Pellyho domy

Pellyho domy vyhlašují zápis do kurzů společenského tance a výchovy pro mládež pro podzim 2021.
Přihlášky jsou k dispozici u vstupu do Informačního centra v Pellyho domech nebo na https://www.pellyhodomy.cz/cs/ke-stazeni

ZPŮSOBY PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK A ÚHRADY KURZOVNÉHO:

 • osobně v Informačním centru (pondělí 8 -13, středa 12 - 17) - lze podat vyplněnou přihlášku a zaplatit kurzovné v hotovosti
 • vyplněnou přihlášku lze zaslat mailem na info@pellyhodomy.cz, následně zapsanému účastníkovi pošleme mailem doklad s podklady pro úhradu kurzovného převodem na účet
 • vyplněnou přihlášku lze vhodit do poštovní schránky v Pellyho domech (u schodiště do 1. NP), následně zapsanému účastníkovi pošleme mailem doklad s podklady pro úhradu kurzovného převodem na účet

Kurz, který povedou manželé Poznarovi, zahrnuje 14 lekcí, vč. dvou prodloužených a závěrečného slavnostního věnečku. Lekce se budou konat od září do prosince 2021, o sobotách, na sále Pellyho domů. Do kurzu příjímáme jednotlivce i taneční páry. Do tanečních kurzů není možné přihlásit se bez vyplněné přihlášky, podepsané jedním z rodičů.
Kurzovné: 1.700 Kč (850 Kč záloha + 850 Kč doplatek). Při současném přihlášení v páru kurzovné 1.500 Kč / osoba.

zrušenoPetr Mašek: Titulatura středoevropské aristokracie

Pellyho domy

Přednáší PhDr. Petr Mašek, vedoucí oddělení zámeckých knihoven, Knihovna Národního muzea. Petr Mašek je znám jako hlavní autor velkolepé výstavy Staré pověsti české v Národním muzeu a jako autor knih Prastaré pověsti české, Šlechtické rody v Čechách, na Moravě a ve Slezsku od Bílé hory do současnosti a dalších.

Vstupné: 80 Kč

zrušenoVánoční diamant - pohádka

Kolárovo divadlo

PŘEDSTAVENÍ JE ZRUŠENO, NÁHRADNÍ TERMÍN NEBUDE STANOVEN. Zakoupené vstupenky je možné vrátit v Pellyho domech (pondělí 8:00 - 13:00 hod, středa 12:00 - 17:00 hod.)

Čaroděj a Ledová královna - kouzelnické představení

Kolárovo divadlo

Představení plánujeme na 22. 12. 2020. - jedná se o náhradní termín za 25. 11. 2020 (Magický Halloween) a nově také o vánoční téma. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Zábavné kouzelnické představení pro všechny věkové kategorie. Vystoupí Kašpar Magic Show. Délka představení cca 50 min. Vstupné: 60 Kč.

Sen safari - přednáška Lenky Vágnerové

Pellyho domy

Přednáška o životě a práci Josefa Vágnera, zakladatele safari v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Přednáška bude doplněna projekcí snímků z afrických odchytů zvěře Josefa Vágnera. Součástí přednášky bude i představení a prodej reedice první knihy manželů Vágnerových SEN SAFARI (SAFARI DREAM). Povídat si budeme nejen o velkých afrických expedicích Josefa Vágnera a transportech zvířat s nimi spojených, ale i o budování ZOO Dvůr Králové nad Labem.
Přednáší Ing. Lenka Vágnerová, dcera Josefa a Zdeňky Vágnerových, předsedkyně správní rady Nadace Josefa a Zdeňky Vágnerových.
Účelem Nadace je podpora veškerých aktivit v oblasti ochrany vymírajících živočišných druhů a podpora, šíření a provozování autorských děl Josefa a Zdeňky Vágnerových. Dále provozování expoziční výstavní činnosti a přednáškové činnosti s cílem přispívat k rozvoji duchovních hodnot, které Josef a Zdeňka Vágnerovi svým dílem zanechali. Přednáška je plánována v rámci cyklu Polické univerzity volného času, ale je přístupná široké veřejnosti.
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč děti

Jedenadvacekrát v NASA - přednáška astrofotografa Petra Horálka

Kolárovo divadlo

Do prestižního výběru Astronomického snímku dne NASA se za jeho existenci od roku 1995 dostalo jen několik Čechů a Slováků. Uspět však více jak dvacetkrát, to už je úspěch jen hrstky fotografů celého světa. V tuzemsku takového milníku dosáhl zatím jen český astrofotograf Petr Horálek. (Více jak) dvacet úspěšných snímků zobrazuje nejrůznější astronomické jevy a noční pohledy zachycené po celém světě. Mezi publikovanými snímky je i několik, které vznikly v Česku a na Slovensku. Co na jednotlivých fotografiích můžete uvidět a čím zaujaly editory výběru snímku NASA, profesory Roberta Nemiroffa a Jerryho Bonnella?
Přijďte na přednášku do Kolárova divadla.
Vstupné: 80 Kč / 40 Kč dětiPředprodej vstupenek

Předprodej zajišťuje Informační centrum.

říjen – duben
po – pá 8.30 – 11.30 12.00 – 16.00
so, svátek 8.30 – 11.30
květen, červen, září
po – pá 8.30 – 11.30 12.00 – 17.00
so, svátek 8.30 – 11.30 12.00 – 15.00
červenec, srpen
po – pá 8.30 – 11.30 12.00 – 17.00
so, ne, svátek 8.30 – 11.30 12.00 – 15.00
Pellyho domy na facebookucertifikát I. stupně Českého systému kvality služeb

Pellyho domy

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem funguje od roku 2007 organizační složka zřízená Městem Police nad Metují:
Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu.

Hlavním úkolem organizační složky Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu jsou především tyto činnosti a aktivity:

 • kompletní zajištění kulturních, společenských, vzdělávacích a sportovních akcí pořádaných městem Police nad Metují, spolupráce při přípravě a realizaci uvedených akcí pořádaných jinými subjekty, propagace akcí
 • zajištění provozu informačního centra a propagace města
 • organizace trhů ve městě
 • zajištění provozu Pellyho domů a ve spolupráci s TS zajišťování správy Pellyho domů (Masarykovo náměstí 75)
 • zajištění provozu divadla a kina (Jiráskova 151) a zajišťování správy objektu ve spolupráci s TS
 • zajištění provozu na sportovištích a dětských hřištích v majetku města, zajištění dohledu nad pořádkem, čistotou a technickým stavem sportovišť či přilehlých budov (šatny, sklad na hřišti), ve spolupráci s TS zajištění správy a údržby sportovišť

Organizační složka Pellyho domy je od listopadu 2015 držitelem certifikátu I. stupně Českého systému kvality služeb (www.csks.cz).


Dobrý anděl