Pellyho domy – centrum kultury, vzdělávání a sportu zvou

XII. Ostrostřelecko-městský ples

PD - sál

Sobota 23. 2. 2019 od 20:00 na sále Pellyho domů, Police nad Metují
Hraje Relax Band pod vedením Jana Drejsla.
Vstupné: 100 Kč (vč. místenky).
Předprodej od 4. 2. 2019 v Informačním centru v Pellyho domech.

Kuřačky a spasitelky - NÁHRADNÍ TERMÍN

Kolárovo divadlo

Hořká komedie, ve které čtveřice sourozenců hledá po smrti otce své místo v životě. Každý sám a přitom stále spolu. Kuřačky a spasitelky získaly na 21. krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec 2018: Cenu za inscenaci, několik cen pro herce a Lektorský sbor nominoval tuto inscenaci na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně.

Neděle 10. 3. 2019 od 19:00 hod / Kolárovo divadlo
KUŘAČKY A SPASITELKY
Divadlo EXIL Pardubice

V rodném domě spolu žijí tři neprovdané sestry s bratrem. Vzpomínají na nedávno zemřelého otce, který miloval všechno ruské a vytvořil kolem toho kult. Nejstarší Olga je pořádkumilovná učitelka, prostřední Máša se proti všemu bouří a nejmladší Iri se chce stát houslistkou. Jednoho dne se ale jejich bratr Andrej ožení…

Hra je současnou paralelou Čechovových Tří sester a zároveň volnou variací na jejich téma. Olga, Máša, Iri a Andrej ale nejsou jen nositeli jmen svých ruských předobrazů. Jsou lidmi třetího tisíciletí a do značné míry typickými představiteli své generace. Žijí život na sociálních sítích, prožívají virtuální vztahy, řeší otázky feminismu, rodinného života i výchovy dětí. Jakoby se zdálo, že všechno vede k totálnímu rozkladu, a čekání na spasitele je čím dál tím delší a delší…

Vstupné: 100 / 80 Kč
Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.


 

Hradišťan & Jiří Pavlica

Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo Police nad Metují
středa 27. 3. 2019 od 19:00 hod

VYPRODÁNO: Zdeněk Izer: Na plný coole!

Kolárovo divadlo

Pondělí 1. 4. 2019 od 19:00 hod.
Vstupné: 250 Kč v předprodeji, 290 Kč na místě.
Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.

Prachy!!!

Kolárovo divadlo

Jean připravuje večeři na oslavu narozenin svého manžela, mírného účetního Henryho. Každou chvíli mají přijít hosté, ale oslavenec má zpoždění. Když konečně přijde, Jean ho nepoznává - Henry chce okamžitě emigrovat do Barcelony! Má k tomu ovšem pádný důvod: v metru omylem sebral cizí kufřík nacpaný bankovkami v hodnotě tři čtvrtě milionu liber. Ponechat si evidentně špinavé peníze je však těžší než k nim přijít. Jakmile se na scéně objeví dva policisté, přátelé Vic a Betty a drzý taxikář Bill, rozpoutá se zběsilá hra na kočku a myš plná nečekaných zvratů, v níž se oba manželské páry snaží pomocí falešných identit za každou cenu peníze udržet. Brilantní fraška se s obrovským úspěchem hrála po celém světě a o jejím autorovi napsal recenzent londýnského Daily Telegraphu: "Ray Cooney je často lepší než Feydeau... je to národní poklad."

Délka představení: 120 minut (včetně přestávky)

Vstupné: 520 / 490 Kč
Prodej vstupenek od 28. 1. 2019 v Informačních centrech Pellyho domy Police nad Metují a Městské informační centrum Náchod.

Brouk v hlavě - Studio DVA divadlo Praha

Kolárovo divadlo

Hrají: Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák, Michal Slaný, Lukáš Král, Lucie Pernetová / Anna Fixová, Petr Pěknic, Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová, Jiří Ployhar, Kristýna Janáčková, Lukáš Kofroň / Václav Liška, Mojmír Maděrič.

Vstupné: 520 / 490 Kč
Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.Předprodej vstupenek

Předprodej zajišťuje Informační centrum.

říjen – duben
po, st 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
út, čt, pá 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
květen, červen, září
po – pá 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
so 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
červenec, srpen
po – pá 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
so, ne 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
Pellyho domy na facebookucertifikát I. stupně Českého systému kvality služeb

Pellyho domy

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem funguje od roku 2007 organizační složka zřízená Městem Police nad Metují:
Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu.

Hlavním úkolem organizační složky Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu jsou především tyto činnosti a aktivity:

  • kompletní zajištění kulturních, společenských, vzdělávacích a sportovních akcí pořádaných městem Police nad Metují, spolupráce při přípravě a realizaci uvedených akcí pořádaných jinými subjekty, propagace akcí
  • zajištění provozu informačního centra a propagace města
  • organizace trhů ve městě
  • zajištění provozu Pellyho domů a ve spolupráci s TS zajišťování správy Pellyho domů (Masarykovo náměstí 75)
  • zajištění provozu divadla a kina (Jiráskova 151) a zajišťování správy objektu ve spolupráci s TS
  • zajištění provozu na sportovištích a dětských hřištích v majetku města, zajištění dohledu nad pořádkem, čistotou a technickým stavem sportovišť či přilehlých budov (šatny, sklad na hřišti), ve spolupráci s TS zajištění správy a údržby sportovišť

Organizační složka Pellyho domy je od listopadu 2015 držitelem certifikátu I. stupně Českého systému kvality služeb (www.csks.cz).