Pellyho domy – centrum kultury, vzdělávání a sportu zvou

Úprava ceníku organizační složky Pellyho domy

Police nad Metují

Naším cílem je poskytnout všem subjektům, které mají sídlo v Polici nad Metují a aktivně zde působí, stejné podmínky a podporu jejich činnosti:
- pronájem prostor Pellyho domů a Kolárova divadla bude výše uvedeným spolkům a organizacím účtován za sníženou cenu (50%). Minimální účtovaná doba pronájmu budou 4 hodiny (vzhledem k vytápění a přípravě prostor, úklidu atd.)
- související služby personálu (požární dozor, technici, obslužný personál divadla apod.) budou i nadále účtovány za sazbu ve výši 100% nekomerčního ceníku
- nově  je také možné pronajmout si společně se sálem v Pellyho domech bar.
Ceník byl schválen Radou města a je k dispozici na webových stránkách Pellyho domů.

Jan Hocek: Snowman trek

Kolárovo divadlo

Kdo je pan Schmitt? - Divadlo na Fidlovačce

Kolárovo divadlo

“Chtějí to po nás, tak jim to zahrajeme. Prostě poplaveme po proudu.”

Jedná se o rafinovaný žánr, který nápaditě kombinuje prvky frašky a existenciálního dramatu. Divákovi při sledování dění na jevišti hrají koutky, ale zároveň tuhne úsměv na rtech. Pan a paní Béliérovi se totiž ocitají v situaci, kdy je překvapují i ty nejobyčejnější detaily jejich života. Najednou zvoní telefon, který vůbec nemají. Dveře se nedají otevřít. Knihy nejsou jejich. A každý, kdo je v jejich před očima se měnícím světě navštíví, jim klade tu nejjednodušší a zároveň nejsložitější otázku: Kdo jste?

Prodej vstupenek od 20. 12. 2019 v Informačních centrech v Polici nad Metují, Teplicích nad Metují a Náchodě.
Vstupné: 550 / 520 Kč

Ochutnávka kávy z rodinné pražírny Lamcafé

Pellyho domy

Ochutnávka klasické espresso z kávy, která bude v daném týdnu na kavárenském mlýnku (stoprocentní arabika z poslední sklizně od jejich pěstitelů z malých družstev ).
Povídání o tom, jak se v LamCafé vůbec dostali k pražení kávy. O historii kávovníku, o jeho pěstování, sklízení, zpracování čerstvé kávy, ukázka přebírání kávy a její uskladnění.
Ochutnávka filtrované kávy ,,FILTR HARIO V60, u které Patrik Lamka poví, jak si správně kávu vybrat, nakoupit, uskladnit a připravit. Po celou dobu bude možnost dotazů.

Účastnický poplatek na ochutnávku 50 Kč / osoba. Počet účastníků limitován - rezervace přes zprávy na facebook.com/pellyhodomy nebo na infocentrum(zavinac)policko.cz.

Kávu z LamCafé, která nese označení Regionální produkt Hradecko, je možné zakoupit v Informačním centru v Pellyho domy a bude také možné zakoupit ji na místě, při přednášce..

Čarodějky v kuchyni

Kolárovo divadlo

Doslova se nesnášejí (a to je slabé slovo). Nejenom kvůli konkurenci, ale také kvůli dávnému hříchu z mládí. Je nebezpečné vyskytovat se v jejich blízkosti, pokud se ty dvě dostanou k sobě. A právě těmto dvěma rivalkám je nabídnuta nová společná cooking show Čarodějky v kuchyni.

Vstupné: 390 Kč
Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují, Teplicích nad Metují a v Náchodě.Předprodej vstupenek

Předprodej zajišťuje Informační centrum.

říjen – duben
po, st 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
út, čt, pá 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
květen, červen, září
po – pá 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
so 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
červenec, srpen
po – pá 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
so, ne 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
Pellyho domy na facebookucertifikát I. stupně Českého systému kvality služeb

Pellyho domy

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem funguje od roku 2007 organizační složka zřízená Městem Police nad Metují:
Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu.

Hlavním úkolem organizační složky Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu jsou především tyto činnosti a aktivity:

  • kompletní zajištění kulturních, společenských, vzdělávacích a sportovních akcí pořádaných městem Police nad Metují, spolupráce při přípravě a realizaci uvedených akcí pořádaných jinými subjekty, propagace akcí
  • zajištění provozu informačního centra a propagace města
  • organizace trhů ve městě
  • zajištění provozu Pellyho domů a ve spolupráci s TS zajišťování správy Pellyho domů (Masarykovo náměstí 75)
  • zajištění provozu divadla a kina (Jiráskova 151) a zajišťování správy objektu ve spolupráci s TS
  • zajištění provozu na sportovištích a dětských hřištích v majetku města, zajištění dohledu nad pořádkem, čistotou a technickým stavem sportovišť či přilehlých budov (šatny, sklad na hřišti), ve spolupráci s TS zajištění správy a údržby sportovišť

Organizační složka Pellyho domy je od listopadu 2015 držitelem certifikátu I. stupně Českého systému kvality služeb (www.csks.cz).