Pellyho domy – centrum kultury, vzdělávání a sportu zvou

Po čem muži touží - kino

Kolárovo divadlo

Dostane výpověď kvůli průšvihům a poklesu prodejnosti časopisu, bývalá manželka a dcera (Andrea Hoffmannová a Sara Sandeva) ho opět naštvou, neznámá žena mu nabourá auto a na jeho místo je dosazena pohledná mladá šéfredaktorka Leona (Táňa Pauhofová). Karel vyřeší problémy po chlapsku – společně s nejlepším kamarádem Čestmírem (Matěj Hádek) se opije a v dobrodružné noci si přeje, aby se stal ženou, protože „ženský to mají v životě mnohem jednodušší a on je na tom kvůli nim bídně.“  Ráno Karel zjistí, že následkem noční alkoholické „jízdy“ a zásahem vědmy Zoltany (Pavla Tomicová) se stal ženou (Anna Polívková). Ovšem pouze fyzicky. Karel se jako Karla musí vyrovnat nejen s novým vzhledem, ale hlavně se naučit fungovat v ženském těle a zjistit, zda to mají ženy opravdu snazší?

Komedie. Česko, 2018, 95 min.
Vstupné: 80 Kč / 70 Kč držitelé PellyKarty

<iframe src="//www.youtube.com/embed/2OdGwbfy-No" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>

Malý princ na Zemi - představení černého divadla /Divadlo Metro Praha/

Kolárovo divadlo

Představení černého divadla pro celou rodinu. Malý princ procestoval celý vesmír, aby zjistil, co je v životě skutečně důležité. Nejvíc ho zaujala Země, krásná a podivuhodná planeta, kde se její obyvatelé chovají laskavě a ušlechtile, ale i nezodpovědně a krutě zároveň.
V interaktivním představení plném originálního černého divadla, tance a pantomimy se s Malým princem podíváte na lidské počínání na planetě Zemi. Díky humorným i dechberoucím momentům si uvědomíte, kam směřuje, co jí hrozí… a co se dá ještě zachránit.
Na konci představení čeká diváky krátká ukázka techniky černého divadla. Někteří z diváků se tak mohou na chvilku stát hercem přímo na jevišti!

Pátek 25. 1. 2019 od 17:30 hod
Vstupné: 250 Kč
Délka představení je 80 minut

Prodej vstupenek od 3. 12. 2018 v Informačním centru Pellyho domy a v Městské informační centrum Náchod.

Až na severní pól - kino pro děti

Kolárovo divadlo

Oloukine předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří už jí začali sjednávat svatbu, to vůbec neschvalují. A tak se Saša rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Oloukina nalézt… i kdyby měla dojít až na Severní pól.
Animovaný. Francie, 2015, 81 min.
Vstupné: 80 Kč

<iframe src="//www.youtube.com/embed/IBEZDhefhXU" width="560" height="314" allowfullscreen="allowfullscreen"></iframe>

Kuřačky a spasitelky - NÁHRADNÍ TERMÍN

Kolárovo divadlo

Hořká komedie, ve které čtveřice sourozenců hledá po smrti otce své místo v životě. Každý sám a přitom stále spolu. Kuřačky a spasitelky získaly na 21. krajské postupové přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Červený Kostelec 2018: Cenu za inscenaci, několik cen pro herce a Lektorský sbor nominoval tuto inscenaci na celostátní přehlídku amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně.

Neděle 10. 3. 2019 od 19:00 hod / Kolárovo divadlo
KUŘAČKY A SPASITELKY
Divadlo EXIL Pardubice

V rodném domě spolu žijí tři neprovdané sestry s bratrem. Vzpomínají na nedávno zemřelého otce, který miloval všechno ruské a vytvořil kolem toho kult. Nejstarší Olga je pořádkumilovná učitelka, prostřední Máša se proti všemu bouří a nejmladší Iri se chce stát houslistkou. Jednoho dne se ale jejich bratr Andrej ožení…

Hra je současnou paralelou Čechovových Tří sester a zároveň volnou variací na jejich téma. Olga, Máša, Iri a Andrej ale nejsou jen nositeli jmen svých ruských předobrazů. Jsou lidmi třetího tisíciletí a do značné míry typickými představiteli své generace. Žijí život na sociálních sítích, prožívají virtuální vztahy, řeší otázky feminismu, rodinného života i výchovy dětí. Jakoby se zdálo, že všechno vede k totálnímu rozkladu, a čekání na spasitele je čím dál tím delší a delší…

Vstupné: 100 / 80 Kč
Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.


 

Hradišťan & Jiří Pavlica

Kolárovo divadlo

Kolárovo divadlo Police nad Metují
středa 27. 3. 2019 od 19:00 hod

VYPRODÁNO: Zdeněk Izer: Na plný coole!

Kolárovo divadlo

Pondělí 1. 4. 2019 od 19:00 hod.
Vstupné: 250 Kč v předprodeji, 290 Kč na místě.
Prodej vstupenek v Informačních centrech v Polici nad Metují a v Náchodě.

Brouk v hlavě /Studio DVA divadlo Praha/

Kolárovo divadlo

Studio DVA divadlo Praha
Co mají společného téměř dokonalý manžel pan Champboisy s poněkud slaboduchým hotelovým sluhou Boutonem? Jak dopadnou záletníci a čím budou potrestáni? A kdo vlastně nasadil paní Marcele brouka do hlavy? V proslulé dvojroli se představí Filip Blažek.
Hrají: Filip Blažek, Jitka Schneiderová, Roman Štabrňák, Michal Slaný, Lukáš Král, Lucie Pernetová / Anna Fixová, Petr Pěknic, Štěpán Benoni, Berenika Kohoutová, Jiří Ployhar, Kristýna Janáčková, Lukáš Kofroň / Václav Liška, Mojmír Maděrič.

Vstupné: 520 / 490 KčPředprodej vstupenek

Předprodej zajišťuje Informační centrum.

říjen – duben
po, st 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
út, čt, pá 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
květen, červen, září
po – pá 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
so 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
červenec, srpen
po – pá 9.00 – 11.30 12.00 – 17.00
so, ne 9.00 – 11.30 12.00 – 15.00
Pellyho domy na facebookucertifikát I. stupně Českého systému kvality služeb

Pellyho domy

Pellyho domy jsou budovou, která spolu s radnicí tvoří dominantu polického náměstí. Pod stejným názvem funguje od roku 2007 organizační složka zřízená Městem Police nad Metují:
Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu.

Hlavním úkolem organizační složky Pellyho domy – Centrum kultury, vzdělávání a sportu jsou především tyto činnosti a aktivity:

  • kompletní zajištění kulturních, společenských, vzdělávacích a sportovních akcí pořádaných městem Police nad Metují, spolupráce při přípravě a realizaci uvedených akcí pořádaných jinými subjekty, propagace akcí
  • zajištění provozu informačního centra a propagace města
  • organizace trhů ve městě
  • zajištění provozu Pellyho domů a ve spolupráci s TS zajišťování správy Pellyho domů (Masarykovo náměstí 75)
  • zajištění provozu divadla a kina (Jiráskova 151) a zajišťování správy objektu ve spolupráci s TS
  • zajištění provozu na sportovištích a dětských hřištích v majetku města, zajištění dohledu nad pořádkem, čistotou a technickým stavem sportovišť či přilehlých budov (šatny, sklad na hřišti), ve spolupráci s TS zajištění správy a údržby sportovišť

Organizační složka Pellyho domy je od listopadu 2015 držitelem certifikátu I. stupně Českého systému kvality služeb (www.csks.cz).